Vivatone Kullanım Kılavuzu

 vivatone işitme cihazı kullanım kılavuzu

 vivatone işitme cihazları

 

VİVATONE KULLANIM KILAVUZU

Vivatone İşitme Tedavisi Cihazları

 

İÇİNDEKİLER

GİRİŞ …………………………………………………………...….....………......….. 2

CİHAZ PARÇALARI …………………………………………....……….….......... 6

 

VIVATONE’NUNUZUN KULLANIMI

BATARYANIN YERLEŞTİRİLMESİ / ÇIKARTILMASI ……...........…… 7

BATARYA GÖSTERGESİ / SAKLANMASI ………………......….....….... 8

CİHAZ KONTROLLERİ / AYARLARI ……………………….......……........ 9

KİR ÖNLEYİCİ KAPAĞIN YERLEŞTİRİLMESİ / ÇIKARTILMASI ..... 10

VIVATONE’NUN YERLEŞTİRİLMESİ / ÇIKARTILMASI ……………......12

VIVATONE’U TANIMA ……………………………………………..……........... 14

TELEFON İLE BİRLİKTE KULLANIMI …………………………………......... 15

 

VIVATONE’NUNUZUN BAKIMI

VIVATONE’NUN BAKIMI / TEMİZLEMESİ ……………………………...... 15

VIVATONE’NUN KONTROLÜ / MUHAFAZASI …………………........…. 16

 

VIVATONE HAKKINDA DAHA FAZLASI

SORUN GİDERME …………………………………………………………............ 17

UYARILAR / DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER …………………….....…. 18

GARANTİ ……………………………………………………….…………............… 26

VIVATONE ŞİRKET PROFİLİ …………………………………………........……28

 

 

Vivatone Dünyasına Hoş Geldiniz

İşitme tedavisi uzmanınıza danıştıktan sonra Vivatone’ u seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Vivatone ile duyuş keyfinin yenidünyası sizi bekliyor.

Yüzde yüz dijital teknoloji özelliği ile VİVATONE cihazları, işitme kayıplı kişilere zarif ve benzersiz çözümler sunar. Sadece sesi yükselten geleneksel işitme cihazlarını, “Tamamıyla Açık Kanal (TOC)” isimli yeni teknoloji ile değiştirerek, ilk defa daha doğal ses kalitesi ile tanışmanızı sağlar.

Kulak kalıbı gibi kullanımı zor birçok dezavantajları olan kulak aparatını ortadan kaldırır. Kendi sesiniz son derece doğaldır. Kendinizi boş bir odadaymış gibi hissetmenize neden olan diğer işitme cihazlarının aksine, konuşurken sesinizin kendinize normal geldiğini fark edeceksiniz.

 

Vivatone işitme cihazları size kişisel ses kalitesi sağlamak adına, sizin gereksinimleriniz ve önceliklerinize uygun olarak tasarlanmıştır.

 

Artık, sizin hayat stilinize uyum sağlamak için yaratılmış ve sonsuz özellikte kişisel işitme kaybınıza göre ayarlanabilir bir cihazınız var.

 

Vivatone’ dan mutlu olmanız işitme uzmanınız için önemlidir. İşitme cihazından tam fayda görebilmeniz için lütfen işitme ortamlarında karşılaşacağınız sorunları bildirmeyi unutmayınız.

 

 

Kullanım Talimatları

Vivatone işitme cihazları hafif ve orta arası işitme kaybı olan kişiler tarafından sesi yükseltmek amacıyla kullanılır.

 

İşitme Cihazında Yeni Bir Düşünce Yapısı

İşitme uzmanları tarafından oluşturulmuş VIVATONE, daha doğal duyuş keyfini yaşamak için en hızlı ve etkili yoldur.

 

Kapatmayı Engeller

Standart işitme cihazları kulak kanalını tamamen doldurarak, konuştuğunuzda çıkan sesi kulağınızın içine hapseder. Kulak kanalındaki bu kapatma etkisi, rahatsız edici bir “akis odası” hissi yaratabilir. VIVATONE kulak kanalını açık bırakarak, konuşma sesinizin kontrolünü ve tıkanıklık hissini ortadan kaldırır. Kulağınızın doğal ses alma yeteneğini değiştirmez ve engellemez. Kendi sesiniz ve çevre sesler doğaldır.

 

Minimumda Ekleme Kaybı

Kulak kanalını tamamen dolduran işitme cihazları aynı zamanda kulağın doğal ses alma yeteneğini azaltır. Ekleme kaybı olarak bilinen, bu rahatsız edici yan etki arttırılmış ses büyütmeyi ( sesin yükseltilmesi) gerektirir ve konuşmada anlama bozukluklarına yok açabilir. Yükseltilmiş ses ile doğal sesi karıştıran VIVATONE’ da fazla ses “gücü” ne gerek duyulmaz. Ekleme kaybı en az seviyededir.

 

Üst Seviye Rahatlık ve Estetik Görünüş

TOC tasarımı (açık kulak teknolojisi) diğer birçok işitme cihazının yarattığı rahatsız edici “tıkanıklık” hissini yok eder. Hafif ağırlığı ve kulakta görünmezliği ile VIVATONE dikkat çekmeden işitme sorunlarını çözmek isteyen hastalar için de mükemmeldir.

 

Hayat Tarzınız İçin Tasarlanmış

Dört adete kadar programlanabilir hafıza ayarı (modele göre değişiklik gösterebilir, işitme uzmanınızdan bilgi alınız) ve opsiyonlu yön mikrofonu ile ( sadece Entre 400), VIVATONE birçok duyuş çevresi içerisinde kullanılabilecek çeşitli özel işitme profilleri yaratmanızı sağlar. VIVATONE’ un sağladığı doğal ve rahat işitme, yapmak istediğiniz şeyleri yaparken, sizin doğal işitmede duyabileceğiniz ses konforunun tadını çıkarmanızı sağlar.

 

Duyma Yardımcısı

VIVATONE işitme cihazları işitme yardımında maksimum etki sağlamak için tasarlanmış teknolojinin son halini taşır. VIVATONE’ un size sağlayabileceği maksimum faydayı elde ettiğinizden emin olmak için, cihazınızın ilk yerleştirilmesinde sonra, işitme cihazını satın aldığınız uzmanınıza ilk bir ayda ziyaretler planlamalısınız. Ve bunun her yıl bir defa yapmalısınız. İşitme cihazınıza alışma süreci takribi bir ay olacaktır.

 

 

VIVATONE İşitme Tedavisi Cihazlarının Parçaları vivatone işitme cihazı parçaları

 

VIVATONE hastanın kulak yapısına göre ayarlanabilen, değiştirilebilir hoparlör kiti bağlantılarına sahiptir.

 • Kısa, Orta ve Uzun ( S-M-X)
 • Sağ ve Sol ( R-L)

 

VIVATONE alıcı parçaları renkli yazı ve sembollerle ayırt edilebilirdirler.

 • Sol: Mavi
 • Sağ: Kırmızı

 

 

Pilin Takılması

Pili takmak veya çıkartmak için pil kapağını dikkatlice açınız. (1)

 

Yeni bir pil takmak için ilk önce pilin üzerindeki koruyucu plastik bandı çıkarınız. Cihazı şekil (2) gösterildiği gibi tutarken, pil kapağının içerisine pili (+) tarafı yukarıya gelecek şekilde yerleştiriniz. Pili yerleştirdikten sonra kapağı kapatınız.

 

Pili çıkartmak için temizleme fırçanızın manyetik tarafını pilin üzerine yerleştiriniz ve pili kaldırıp hazne girişinden çıkartınız.(3)

 Vivatone işitme cihazı pili

 

NOT:

Pilin doğru yerleştirilmesi önemlidir. Eğer pil girişi kolaylıkla kapanmıyorsa, bu pilin doğru yerleştirilmediği anlamına gelir. Kapağı kapatmak için ZORLAMAYINIZ. Aksi halde pil kapağı kırılabilir. Bu durum cihazın içinde pil sıkışmasına sebebiyet verir. Böyle bir durum söz konusu olduğunda işitme uzmanınıza veya en yakın servisimize işitme cihazını ulaştırınız.

 

Zayıf Pil Göstergesi

Uyarı olarak 3 çift bip sesi pilin düşük seviyede olduğunu ve değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. 10 dakika sonra 3 çift daha uyarı sesi duyacaksınız; bu artık yeni bir pil takılması gerektiği anlamına gelir.

 

Pil Tipi ve Doğru Saklama

VIVATONE Dijital Ses işlemcisi 10 numara işitme cihazı pili ile kullanılır. ( lütfen işitme cihazı satışı yapan merkezlerden temin ediniz)

 

DİKKAT:

Piller buzdolabında veya başka nem alıcı bir araçta SAKLANMAMALIDIR. Bu tip saklama, işitme cihazınızda sızıntıya veya cihazda hasara yol açabilir.

 

UYARI:

Piller her zaman bebeklerin, çocukların veya zihinsel bozukluğu olan kişilerin erişiminden uzak tutulmalıdır. İl yutulduğu zaman tehlikeli olabilir. Eğer kazara bu durumla karşılaşılırsa, acil tıbbi müdahale gereklidir. En yakın acil servis birimini arayınız.

 

 

VIVATONE’ nunuzun çalıştırılması

İşitme cihazını çalıştırmak için pil kapağına pil yerleştirin ve sadece pil kapağını kapatınız. Cihazınız çalışmaya başlayacaktır.

 

Cihazınızı kapatmak için ise pil haznesi giriş kapağını açınız. Kullanmadığınız zamanlarda ise cihazı kapalı tutunuz. Uzun süre kullanmayacaksanız lütfen pili cihazınızdan çıkartınız.

 

 vivatone pil takma

 

Hafıza kontrolü Ayarları

VIVATONE’ unuzun dört ya da iki adete kadar programlanabilir hafıza ayarı vardır. ( Modele göre değişmektedir) sizin VIVATONE’ unuzun üzerinde kaç tane hafıza ayarının kullanılabileceğini işitme uzmanınızdan öğreniniz. Her hafıza ayarı farklı bir duyum çevresi içerisinde rahatlık ve maksimum performans sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu özellik telefonda, gürültülü bir restoranda, müzik veya televizyon izlerken daha iyi performans almanıza olanak tanır.

 

Hafıza ayarlarınızı ayarlamak için, sadece cihazınız üzerinde bulunan Hafıza kontrol düğmesine basınız. Sesli bir sinyal, duyum ortamınız için hangi ayarı seçtiğinizi gösterir. İşitme uzmanınız sizin kullanmak istediğiniz ortamları göz önünde tutarak VIVATONE’ unuzun ayarlarını programlayabilir. Bir bip sesi duyulduğunda birinci program, iki bip sesi duyulduğunda ikinci program seçildiği anlaşılır.

 

Kir önleyici başlığın yerleştirilmesi ve çıkartılması

Kir önleyici başlığı yerleştirmek için, tutma yerini Alıcının ucuna şekilde (1) gösterildiği üzere yerleştiriniz. Dikkatlice yerleştirmek için parmak kılavuzunu kullanarak ( okla gösteriliyor) başlığın üzerine gösterildiği gibi (2) bastırınız.

 

 vivatone kir önleyici

 

DİKKAT:

Kir önleyici başlığı Alıcının içine tam olarak yerleştirildiğinden emin olunuz. Yanlış yerleştirme kir önleyici başlığın düşerek kulak kanalını tıkamasına sebep olabilir.

 

Kir önleyici başlığı çıkarmak için tutma yerini (alttaki parmak kılavuzu ile) başlığın içine gösterildiği gibi(3) kapatınız. Başlığı dışarı çekiniz ve tutma kolu ile kir önleyici başlığı atınız. (4)

 

Kir önleyici başlık, ayda bir ya da gerektiği sıklıkta değiştirilmelidir.

 vivatone kir önleyici

 

NOT:

Kir önleyici filtrelerin ambalajlarında ve kullanılmasında değişiklikler olabilir. Doğru bilgi için lütfen işitme uzmanınıza danışınız.

 

 

VIVATONE’ unuzun yerleştirilmesi ve çıkartılması

VIVATONE’ u doğru yerleştirmek için Alıcı bağlantısının tabanını başparmak ve işaret parmağı ile Alıcı parçasını serbest bırakıp kolaylıkla kulağa oturtulması için tutunuz.(1)

 

Bileğinizi öne doğru bükerken (okla gösterilmektedir), Alıcı parçasını dikkatle kulak kanalına yerleştiriniz. (2). Kilitleme Telinin kulak çukurunun içine yerleştiğinden emin olunuz. Alt kulağınızı ters kolla aşağı doğru çekmek yardımcı olabilir.

 vivatone takılması

NOT:

Bazı başka işitme cihazlarının aksine, VIVATONE’ u içeri yerleştirmek için kayganlaştırıcı maddeye ihtiyaç yoktur ve bu madde kullanılmamalıdır.

 

Başparmak veya işaret parmağı ile Alıcı parçayı kulak kanalı içerisinde tutarken, Dijital Ses işlemcisini dikkatlice kulağınızın üstüne yerleştiriniz.

 

Doğru yerleştirildiğinde VIVATONE konuştuğunuz kişiler tarafından görülmez. Alıcı Parçasının hala doğru bir şekilde kulak kanalınızda konumlandırıldığından emin olunuz.(4).

 vivatone çıkartılması

 

NOT:

Kilit telinin (yeşil okla gösterilen) kulak çukurunuz içinde güvenli bir şekilde yerleştirildiğinden emin olunuz.(5).

 

VIVATONE Alıcı parça kulak kanalınızdan çıkarmak için, girişten kulak kanalına uzanan Alıcı bağlantısını başparmak ve işaret parmağıyla yavaşça aşağı ve arkaya çekiniz.(6).

 

DİKKAT:

Alıcı parçasını çıkarırken, Dijital Ses İşlemcisini ile birlikte ÇEKMEYİNİZ. Böyle yapmanız bağlantıya zarar verebilir.

 

İlk yerleştirmeden önce VIVATONE’ unuzu tanımak

Daha doğal ses sağlayarak VIVATONE size duyuş keyfi ile dolu yeni bir dünyanın kapılarını açıyor. Beraberinde getirdiği ses yükseltme ve kolaylıkla farklı ortamlara adapte olabilme özellikleri ile VIVATONE dikkat çekicidir.

 

İlk önce, VIVATONE’ unuzu kullanmaya alışırken sesler farklı daha yüksek ve keskin gelebilir. Birçok doğal sesin nasıl olduğunu unutmuş olabilirsiniz. Bu yüzden normal duyuşa alışmak için kendinize zaman tanıyın. Yıllardır duymadığınız seslerle tekrar tanışırken, VIVATONE’ un her geçen gün bir farklılık yarattığını göreceksiniz.

 

Telefonda Konuşurken

Çoğu zaman, telefondayken, VIVATONE işitme cihazınız üzerinde özel bir ayarlama yapmadan kullanabilirsiniz. Yalnız, bazı durumlarda VIVATONE’ un özel telefon ayarlarına programlanması gerekebilir.

 

Eğer bu özellik sizin için önemliyse, işitme uzmanınıza sizin için hafıza ayarlarından bir tanesini telefon gereksinimlerinize göre programlandırmasını isteyebilirsiniz.

 

Not: Telefonun ahizesini lütfen kulak kepçenize değil, cihazınızın Alıcı bölümüne yerleştiriniz.

 

 

VIVATONE’ unuzun Temizlenmesi

Alıcı modülü veya kir önleyici başlık üzerinde birikebilecek kulak kirini engellemek için VIBATONE işitme cihazınızı düzenli olarak temizleyiniz. VIVATONE’ unuzu bir fırça yardımı ile temizleyiniz. (1). Aynı zamanda alkollü bez veya üzerinde az miktarda alkol dökülmüş hidrofilsiz bez kullanarak cihazınızı temizleyebilirsiniz. Alkole batırılmış pamuk kullanmayınız, çünkü fazla alkol Alıcı modülüne zarar verebilir.(2).

 vivatone fırça ile temizleme vivatone temizleme


DİKKAT

VIVATONE işitme tedavisi cihazları suya dayanıklı DEĞİLDİR. HİÇ BİR ZAMAN üzerinizdeyken yüzmeyiniz, banyo yapmayınız veya duş almayınız ya da hiçbir şekilde cihazınızı su içerisine sokmayınız.

 

 

VIVATONE’ unuzun Kontrolü

Alıcı modülünü ve kir önleyici başlığın hasar görüp görmediğini düzenli olarak kontrol ediniz. Böyle bir hasar herhangi bir parçanın kulağın içine düşmesine sebep olabilir. Eğer bir hasar görülüyorsa veya kir önleyici filtre kulak içindeyken çıkmışsa, acil yardım için işitme tedavi uzmanınız ile görüşünüz ya da hekime müracaat ediniz.

 

VIVATONE‘ u Saklama

Eğer cihazınız uzun bir zaman çalışmayacaksa, temizleyiniz ve koruyucu kalıbın içine koymadan önce pilini çıkartınız. Paslanmadan dolayı oluşabilecek hasarı önlemek için serine ve kuru bir ortamda saklayınız.

 

DİKKAT:

VIVATONE cihazınızı çok yüksek bir sıcaklığa veya aşırı neme maruz bırakmak, ciddi hasara yol açabilir ve cihazın garantisini geçersiz kılar.

 

 

Sorun Giderme

Aşağıda belirtilen sorun çözümlerine yönelik ipuçları birçok durumu hızla ve rahatlıkla halletmek için elverişli bir kılavuz sağlar.

 

VIVATONE’ unuzu en iyi çalışır hale getirmeye yönelik yapılması gerekenler belirtilmiştir.

 

İşitme cihazınızla ilgili problemler devam ederse, derhal işitme uzmanınızla görüşünüz.

 

1 SES KAYBI - Yapılması Gerekenler

* Zayıf Pil - Yeni Pil Takın (Sayfa 7’ye Bakınız)

* Kulak kirinin birikmesi - Kir önleyici başlığı temizleyiniz (Sayfa 15’ e bakınız)

- Kir önleyici başlığı değiştiriniz. (Sayfa 10’ a bakınız)

 

2 HAFIZA KONTROL DÜĞMESİ PROBLEMİ - Yapılması Gerekenler

* Zayıf Sinyal - Yeni pil takın (Sayfa 7’ ye bakınız)

- Problem devam ederse İşitme tedavi uzmanınıza danışınız.

 

 

3 DÜŞÜK SES DUYULMASI ZOR - Yapılması Gerekenler

* Kulak kirinin birikmesi - Kir önleyici filtreyi temizleyiniz ( Sayfa 15’ e bakınız)

- Kir önleyici filtreyi değiştiriniz. ( Sayfa 10’ a bakınız)

* Yanlış yerleştirme - Alıcının kulak kanalınıza doğru yerleştirildiğini kontrol ediniz. (Sayfa 12’ ye bakınız)

* Düşük programlama ayarı - İşitme tedavi uzmanınıza danışınız.

* İşitme kaybının ilerlemesi

 

4 SES KARIŞMASI - Yapılması Gerekenler

* Zayıf Pil - Yeni pil takın.(Sayfa 7’ ye bakınız)

* Kulak kirinin birikmesi - Kir önleyici başlığı temizleyiniz. ( Sayfa 15’ e bakınız)

- Kir önleyici başlığı değiştiriniz. (Sayfa 10’ a bakınız)

 

5 CİHAZ KENDİ AÇILIP KAPANIYOR - Yapılması Gerekenler

* Zayıf Pil - Yeni pil takın. (Sayfa 7’ ye bakınız)

* Nem - Cihazı tamamen kurumaya bırakınız yada nem giderici tablet kullanınız.

- İşitme uzmanınıza danışınız.

 

6 RAHATSIZLIK - Yapılması Gerekenler

* Cihazın yanlış yerleştirilmesi - İşitme cihazının doğru yerleştirildiğinden emin olun. (Sayfa 12’ ye bakınız)

* Yanlış alıcı modülü yerleştirilmesi - İşitme uzmanınıza danışınız.

* Yanlış alıcı bağlantısı yerleştirilmesi - İşitme uzmanınıza danışınız.

* Tutma teli tekrar şekillendirilmeyi - İşitme uzmanınıza danışınız.

gerektiriyor.

 

7 GERİ BİLDİRİM (ISLIK) - Yapılması Gerekenler

* Ses yoluna karışılması/ - Eli veya düz objeleri kulaktan uzaklaştırınız.

Kulaktan ses kaçması

- Ses yayılmasını engelleyen giysiyi kaldırınız.

- İşitme cihazının doğru yerleştirildiğinden emin olun. (Sayfa 12’ e bakınız)

* Kulak kirinin birikmesi - Kir önleyici başlığı temizleyiniz. (Sayfa 15’ e bakınız)

- Kir önleyici başlığı değiştiriniz.(Sayfa 10’ a bakınız)

 

UYARILAR:

İşitme cihazları ve pilleri yutulduğu ve yanlış kullanıldığı zaman tehlikeli olabilirler. Bu tip durumlarda ciddi sakatlıklara, kalıcı işitme kaybına yol açabilir, hatta ölümcül olabilir.

 

İşitme cihazını kullanmadan önce burada belirtilen uyarıların ve bu kullanımının bilgilerini dikkatli okumanız gerekmektedir.

 

 • İşitme cihazları sadece, eğitimli işitme uzmanları tarafından gösterildiği ve ayarlandığı şekli ile kullanılmalıdır. Yanlış kullanımlar ani ve kalıcı işitme kaybına yol açabilir.

 

 • İşitme cihazları, parçaları ve pilleri oyuncak değildir. Onları yutabilecek veya kullanarak kendine zarar verebilecek kişilerin erişimi dışında tutulmamalıdır.

 

 • Hiçbir zaman işitme cihazının pillerini bebekler, çocuklar ve zihinsel sorunlu kişiler karşısında değiştirmeyiniz veya atmayınız.

 

 • İşitme cihazınızın pillerini hiçbir zaman ağzınıza koymayınız, kaygan olup yutulabilirler.

 

 • Hiçbir zaman bir başkasının işitme cihazınızı kullanmasına izin vermeyiniz, cihaz yanlış kullanılabilir ve o kişinin kalıcı işitme kaybı yaşamasına sebep olabilir.

 

 • Pil bittiği zaman işitme cihazınız çalışmayabilir. Özellikle trafikte veya uyarı seslerinin önemli olabileceği ortamlarda bu olasılıktan haberdar olmalısınız.

 

 • İşitme cihazının doğru kullanılmamasından oluşacak sakatlık veya ölüm durumunda VIVATONE ve Türkiye distribütörü Duyses Ltd. Şti. veya yetkili bayileri sorumlu tutulmamalıdır.

 

Pil veya işitme cihazı yutulduğunda, acilen bir doktora görününüz ve yardım alınız.

 

 

Muhtemel İşitme Cihazları Kullanıcıları için;

 

ÖNEMLİ UYARI

İşitme cihazı kullanılması için, işitme kaybı yaşayan kişinin işitme cihazı almadan önce lisanslı bir hekim (tercihen kulak hastalıklarında uzmanlaşmış bir hekim) tarafından tıbbi değerlendirmeden geçmesini gerektirir.

 

Tıbbi değerlendirme yapılmasının sebebi, işitme cihazı almadan önce, işitmeyi etkileyebilecek tüm tıbbi müdahalelerin belirlendiğinden ve uygulandığından emin olmaktır.

 

Tıbbi değerlendirme sonrasında hekim size, işitme kaybınızın tıbbi olarak değerlendirildiğine ve işitme cihazı kullanıcısı adayı olmak için değerlendirilebileceğinizi belirten bir yazılı bildiri verir.

 

Hekim, işitme cihazı değerlendirmesinde uygun olacak şekilde sizi işitme uzmanına veya işitme cihazı dağıtımcısına yönlendirir.

 

İşitme uzmanı veya işitme cihazı dağıtımcısı, cihazla veya cihazsız işitme kapasitenizi kapsamlı bir işitme değerlendirmesiyle ölçer. İşitme cihazı değerlendirmesi, işitme uzmanı ya da dağıtımcının, kişisel gereksinimleriniz çerçevesinde sizin için en uygun işitme cihazını seçmesinde yardımcı olur.

 

 

İşitme Kaybı Yaşayan Çocuklar

İşitme kaybı çocuklarda dil öğreniminde sorunlar yaratabileceğinden ve çocuğun eğitimsel ve sosyal gelişimini etkileyebileceğinden dolayı tıbbi değerlendirme için hekime başvurulması dışında değerlendirme ve iyileştirme için işitme uzmanına yönlendirilmelidir.

 

İşitme uzmanı eğitim ve deneyim ile işitme kaybı yaşayan bir çocuğu değerlendirebilecek ve iyileştirebilecek donanıma sahiptir.

 

Olası Yan Etkiler

İşitme cihazı kişiye özel yerleştirilen bir üründür. Eğer rahatsızlık duyuyorsanız, cihazın yerleştirilmesinde değişiklik yapılması için işitme uzmanınıza veya cihaz dağıtımcınıza derhal danışınız.

 

Çoğu işitme cihazı hızlanmış kulak kiri üretimine sebep olsa da, VIVATONE, açık kanal tasarımı ile kulağınızın doğal kir salgılama işlevine katkıda bulunur.

 

Nadir olarak bazı durumlarda, başka şekilde alerjik olmayan malzeme, kulakta salgıya, alerjik reaksiyona veya alışılagelmedik bir duruma yol açabilir.

 

Bu belirtiler görüldüğünde derhal bir hekime başvurunuz.

 

ÖNEMLİ UYARI:

Unutmayın ki, çoğu durumda, sıkça kullanılmayan işitme cihazı, kullanıcının cihazın tüm faydalarından sizi mahrum edebilir. Lütfen VIVATONE cihazınızı düzenli olarak taktığınızdan emin olunuz.

 

Yine unutmayın ki, işitme cihazı kullanımı, işitme sorununuza bir yardımcı alettir. Kelime ya da konuşmaları anlama problemi çekiyorsanız işitme kaybı tipinize bağlı olarak, işitme uzmanınız, işitme cihazınızı, işitsel eğitiminizle veya dudak okuma üzerine bilgilendirmeyle takviye etmenizi tavsiye edebilir.

 

İşitme cihazı normal işitmeyi geri getirmez ve organik durumlardan kaynaklanan işitme kaybını engellemez veya iyileştirmez.

 

ÜRETİCİNİN GARANTİSİ

VIVATONE işitme tedavi cihazınız, üretici tarafından çıkartılan ve satın alınma tarihinden itibaren 24 ay boyunca ürünün işçiliğindeki eksikliklere karşı koruyan sınırlı garanti kapsamındadır. Garanti kapsamındaki bir üründe oluşan bir arızada, garanti belgenizin arkasında yazan yetkili servislere müracaat ediniz.

 

Yetkisi olmayan servislerde yapılan işlemler durumunda ise garantiniz sona erecektir. Değişmesi gerekli bir parça var ise, arızalı parça servis istasyonunda kalmak kaydıyla değiştirilebilir.

 

Malın kendisi veya bir parçası kullanım kılavuzunda belirtilen kullanım talimatı dışında yanlış kullanıma maruz kaldıysa, garanti geçersiz sayılır. Ayrıca, seri numarası değiştirildiyse, silindiyse veya kaldırıldıysa, garanti geçersiz sayılır. Resmi olmayan kurumlarca gerçekleştirilen onarım, yine garantiyi geçersiz kılar. Kir önleyici filtre garanti kapsamı dışındadır.

 

VIVATONE işitme sistemleri LLC, malın özel, dolaylı veya tesadüfî kullanımından oluşabilecek zararlardan sorumlu DEĞİLDİR. Ayrıca, VIVATONE işitme sistemleri LLC ve Türkiye distribütörü Duyses Ltd. Şti. Alıcının veya alıcının müşterisinin yükümlülüklerini ihlalinden sorunlu TUTULAMAZ.

 

Üretici ve distribütör, sözlü yada ima ile hiçbir şekilde mallarının satılabilir yada belirli bir kullanım için uygun olabilirliği yönünde garanti vermez. Vivatone işitme sistemleri LLC, sözlü ya da ima ile hiçbir şekilde, burada beyan edilenler haricinde, başka garantiler sunmaz.

 

NOT: VIVATONE işitme cihazınızın tamiri gerekiyorsa, lütfen garanti belgenizin arkasında yazan yetkili servislerimize müracaat ediniz.